Czy dywan Shaggy można prać?

Bardzo wiele osób chce zakupić designerski dywan typu Shaggy. Czym wyróżnia się ten dywan? Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla osób, które uwielbiają ozdobne narzuty, koce, a także dywany. Jest to bowiem miękki rodzaj dywanu, z bardzo długim włosiem. Bardzo wiele osób zastanawia się, czy tego typu dywan można normalnie odkurzać i prać. Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Dywan typu Shaggy jest najczęściej wykorzystywany jako forma ozdoby. Kładziemy go w sypialniach, pokojach gościnnych, w salonach, a niekiedy nawet w łazienkach. Jego miękka struktura i puchata powierzchnia sprawiają, że jest to dywan pożądany bardzo często także przez dzieci. Z pewnością w wielu domach można zauważyć dywan Shaggy turkusowy właśnie w pokoju dziecięcym. Dlaczego akurat ten kolor? Turkus zwykle bardzo dobrze współgra z typowymi kolorami dla dzieci, czyli białym, różowym, szarym.

Odkurzanie i pranie dywanu

Wracając jednak do kwestii prania i odkurzania dywanów z długim włosiem, czyli dywanów typu Shaggy, zdania są tutaj podzielone. Niestety, dywanu Shaggy turkusowego oraz każdego innego, nie możemy prać wodą, ponieważ możemy zniszczyć jego strukturę. Nie ma natomiast żadnego problemu, aby tego typu dywan odkurzyć. Włosie nie wciąga się do odkurzacza, a także nie odkształca się. Struktura dywanu wygląda tak samo, natomiast dywan jest czysty. Warto odkurzać dywan bardzo regularnie, dzięki temu zapobiegniemy gromadzeniu się brudu.

Gdzie natomiast szukać tego typu dywanów? Jeśli zajrzymy na stronę sklepu: http://www.7kd.pl/ z pewnością znajdziemy tam wiele ciekawych propozycji dywanów typu Shaggy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *